Uczniowie naszej szkoły uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na wiele sposobów. Jednym z nich był udział w projekcie eTwinning pt.: „100 kartek na 100lecie”. We wrześniu nauczyciele z całego kraju, chcący uczestniczyć w projekcie, utworzyli sieć szkół i powstał pomysł dzielenia się kartkami o tematyce niepodległościowej przez uczniów tychże placówek. Zadaniem dzieci było stworzenie kartki okolicznościowej dla Polski z życzeniami dla Ojczyzny. Wykonane kartki zostały przesłane do szkół-partnerów projektu, a finałem wszystkich działań jest wystawa z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w każdej ze szkół. Życzenia dla Polski od uczniów naszej szkoły przekazaliśmy m.in. do: Łodzi, Wąsosz, Gdyni, Gdańska, Nowej Rudy, Tropiszowa, Krakowa, Dębiny, Blichowa, Pawłowic czy Radomska. Kilka kartek wysłaliśmy również do jednej ze szkół w Szwecji. Z kartek otrzymanych z całej Polski powstała też nasza wystawa. Celem projektu było wspólne świętowanie tej niezwykle ważnej rocznicy, budowanie poczucia jedności wśród dzieci z całego kraju i stworzenie w każdej ze szkół pięknego wyrazu szacunku dla Niepodległej. Wszystkie prace i wystawy można zobaczyć na platformie Twinspace naszego projektu https://twinspace.etwinning.net/71871/home.

Opracowała: J.Perz

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd