Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.

9 listopada 2018 roku, w szczególny sposób uczciliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz zaproszeni goście z  Przedszkola nr 15, odświętnie ubrani, w ciszy i skupieniu wysłuchali pouczającej lekcji historii, którą  przygotowała klasa IIIa pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Frąszczak. Montaż słowno - muzyczny ukazał kolejno okres zaborów i umęczoną Polskę oraz symboliczne zrzucenie kajdan i szczęśliwe odzyskanie wolności. Uczniowie klasy trzeciej w przekonujący sposób wyśpiewali nastroje polskiego ludu: smutek, waleczność oraz wielką radość ze zwycięstwa. Pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem -  zapewnili widownię występujący na scenie uczniowie.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Opracowała: M. Frąszczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!