Narodowe Święto Niepodległości obchodzone co roku 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. Tego dnia uświadamiamy sobie ten fakt historyczny i przedstawiamy naszym dzieciom, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. W  trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami podjęli szereg działań poprzedzających 100-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.     

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnymi technikami symbole narodowe - godło , flagę biało - czerwoną, które wykorzystano do wykonania gazetek tematycznych oraz kącików historycznych, a zajęcia muzyczne stały się lekcją nauki hymnu narodowego. Zostały również przeprowadzone zajęcia o tematyce „Nasza ojczyzna – Rzeczpospolita Polska”, których celem  jest rozwijanie postaw patriotycznych u uczniów.        

Uczniowie klas młodszych wzięli również udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym  „Niepodległa”.  Uczennice klasy  I e zdobyły III miejsce – Martyna Kamiennik  oraz wyróżnienie Amelia Pakuła.

W październiku dzieci wzięły udział w Koncercie Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej”.       

Podsumowaniem naszych działań będzie apel, który przygotowuje klasa III a, a  zaplanowany jest na 9 listopada.

                                                                                                               Opracowała: B. Czekalska

 

  

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!