W sobotę 13 X uczennice naszej szkoły odwiedziły ostrowskie muzeum, aby podjąć próbę wyobrażenia sobie Ostrowa sprzed stu lat. Naszym celem było poznanie codziennego życia naszych przodków w latach przed i po odzyskaniu niepodległości. Udało się to dzięki pięknie zrekonstruowanym wystawom sklepowym, strojom z epoki, które wirtualnie można przymierzyć i archiwalnym filmom. Do refleksji zmuszały informacje o tym, jak szanowano kiedyś buty, odzież i przedmioty codziennego użytku. Dziś częściej wyrzucamy niż naprawiamy. Wielką atrakcją była możliwość poznania dawnej maszyny do pisania.

W drodze powrotnej zatrzymałyśmy się w miejscach upamiętniających ostrowską drogę do niepodległości. Nie mogło zabraknąć informacji o Stefanie Rowińskim (patriocie, społeczniku i wydawcy Gazety Ostrowskiej) oraz kardynale Mieczysławie Ledóchowskim, który był więziony w Ostrowie przez władze pruskie.

 Opracowała: G. Lewandowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!