Aktualności

SPOTKANIE Z PISARKĄ W MEDIATECE

Agata Widzowska - znana w całej Polsce autorka książek dla dzieci (np. „Psierociniec”, „Koń na receptę”, „Dreptak i pępek świata”, „Myszka Precelka” i inne) - zawitała do ostrowskiej Mediateki, gdzie  spotkała się ze swoimi młodymi czytelnikami.
Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły z  klasy I c wraz z wychowawczynią – E. Nawrocką i bibliotekarką R. Sikorą. 
Pani Agata Widzowska szybko nawiązała kontakt z rozmówcami, zaprezentowała im swoje książki, zaprosiła do zabaw słownych, a nawet przeprowadziła mały quiz o zwierzętach. Przyszedł też oczywiście czas na rozmowy indywidualne, dedykacje i autografy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Wizyta w Mediatece była także okazją do zapoznania pierwszoklasistów z multimedialną ofertą Bajkoteki dla najmłodszych użytkowników. 
Opracowały: R. Sikora, E. Nawrock
 

I MIEJSCE DLA MARII LUDWICZAK Z SP 9

20 maja 2019 r. odbył się Konkurs Młodych Talentów w ramach IV Ostrowskiego Tygodnia Trzeźwości „Alternatywy” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Ostrowie Wielkopolskim w którym Maria zdobyła I miejsce.

Marysia zaprezentowała swój talent i pasję jaką jest taniec.

Opracowała: M. Walczak

 

FOTO I MIEJSCE DLA MARII LUDWICZAK Z SP 9

RAJD „NA KOLEJOWYM SZLAKU”

W dniu 18 maja 2019 r. grupa uczniów z klas trzecich i czwartych wzięła udział w rajdzie po Ostrowie „Na kolejowym szlaku”. Trasa przebiegała wzdłuż obiektów związanych z koleją.

Dzieci z przystanku na ul. Paderewskiego przejechały linią MZK na ul. Partyzancką i dalej wędrowały pieszo przez Most Odolanowski, wzdłuż wyładowni i parowozowni. Przeszły obok Stawu Szulca i boiska sportowego „za parowozownią”. W pobliżu starego zabytkowego parowozu zrobiły sobie sesję zdjęciową. Z kładki dla pieszych, łączącej ul. Skorupki z ul. Dworcową, mali turyści obserwowali przejeżdżające pociągi. Idąc ul. Dworcową, dotarli do skweru, na którym znajduje się pomnik – samolot. Przeszli pod wiaduktem, który przebiega nad ul. Krotoszyńską. Wzięli udział w konkursie krajoznawczym z przebytej trasy i linią MZK wrócili na osiedle.

Po kilku chłodnych dniach sobota zaskoczyła ciepłem i idealnie nadawała się do spacerowania. To już ostatnia wyprawa w tym roku szkolnym. Nie zapominajcie w czasie wakacji o zwiedzaniu, odkrywaniu nowych miejsc, o czynnym wypoczynku. 

Opracowała: E. Skupińska i B. Hadryan-Grzywna

 

FOTO RAJD „NA KOLEJOWYM SZLAKU”

Szkolny Klub Sportowy w SP9

W piątek w Szkole Podstawowej numer 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu SKSonTour. Organizatorem programu jest Szkolny Związek Sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Instytut Spotu przy wsparciu Koncernu PKN Orlen. To cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Imprezę w „dziewiątce” oficjalnie otworzyła Pani Justyna Uciechowska – dyrektor szkoły, Pan Zdzisław Machowski – organizator sportu Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz przedstawiciele Szkolnego Klubu Sportowego.

Głównym założeniem SKSonTour jest realizacja obwodu stacyjnego (10 stacji, na każdej 12 min.), podczas którego uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz są poddawani testom sprawności fizycznej.

SKSonTour to dla dzieci i młodzieży również możliwość spotkania ze sportowcami i aktywnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych sportowców na Stacji Mistrzów!
W piątek w ostrowskiej ,,Dziewiątce,, w roli gości specjalnych wystąpili zawodnicy BM Slam Stal Ostrów oraz MKS Kalisz: Michał Nowakowski, Vit Aliy Kowalenko, Shawn King oraz Marek Szpera.
W imprezie udział wzięły wybrane grupy sportowe z województwa wielkopolskiego. Z naszej udział wzięły trzy grupy sportowe trenerów Pawła Staszaka, Marcina Krzyżanowskiego oraz Macieja Staszaka.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, słodkie upominki oraz niezapomniane wrażenia.

Opracował: P. Staszak

JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE

15 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs dla klas trzecich „Jestem bezpieczny na drodze ”. Konkurs obejmował cztery etapy dzielenia się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Obszerny test zawierający pytania, krzyżówki, rebusy i poprawną analizę sytuacji i zachowań w ruchu drogowym pozwalał wykazać się uczniom wiedzą teoretyczną z zakresu wychowania komunikacyjnego.

W gabinecie pielęgniarki szkolnej  uczniowie  mieli okazję wykazać się wiedzą praktyczną z zakresu pierwszej pomocy. Podczas pokonywania toru sprawnościowego trzecioklasiści musieli wykazać się dużymi umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze. Ostatnim punktem było Miasteczko Ruchu Drogowego na boisku szkolnym, na którym umiejętności teoretyczne i praktyczne uczniów sprawdzali przedstawiciele Policji. Po słodkim poczęstunku nastąpiło ogłoszenie wyników tych trudnych zmagań.

Drużyna z klasy IIIa w składzie: Hubert Gaicki, Kornel Klamann i Amelia Kłysz (opiekun Małgorzata Frąszczak) wywalczyła pierwsze miejsce na podium i złoty medal. Uczniowie długo przygotowywali się do konkursu, ale nagrody medale i dyplomy były nagrodą za ich trud.

Gratulujemy zwycięzcom , znajomość przepisów ruchu drogowego i bezpieczne korzystanie z dróg jest jednym z najważniejszych celów wychowawczych.

Opracowała: M. Frąszczak

ZAJĘCIA JĘZYKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W środę w naszej szkole gościły przedszkolaki w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów. Dzieci miały okazję poczuć się jak przyszli pierwszoklasiści na lekcji języka angielskiego.

Dzieci poznały słownictwo związane ze zwierzętami, z pomocą opiekunów rozwiązywały zadania językowe, a także uczestniczyły w grach interaktywnych. Wprowadzenie do lekcji przygotowali uczniowie klas 5, członkowie koła teatralnego, którzy zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom sztukę pt. "The Three Billy Goats Gruff" w całości w języku angielskim. Młodzież wcieliła się w postacie koziołków próbujących przechytrzyć okropnego trolla.

Spotkanie prowadzone przez anglistki Agnieszkę Pocztę i Joannę Rossowską upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze i niewątpliwie wzbudziło wśród przyszłych pierwszoklasistów ciekawość językową i chęć do nauki.

Majowe zajęcia z przedszkolakami wpisują się w cykl spotkań naszych uczniów z podopiecznymi zaprzyjaźnionych przedszkoli. Mamy nadzieję, że już we wrześniu wielu z naszych dzisiejszych gości zasiądzie w ławkach jako uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 9.

Opracowała: A. Poczta

 

FOTO ZAJĘCIA JĘZYKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

14 maja br. tak jak każdego roku klasy trzecie przystąpiły do swojego poważnego  egzaminu, który kończy pierwszy etap edukacji. Odświętnie ubrani uczniowie klasy 3a i 3b punktualnie o godzinie 8.00 otrzymali testy. Pani dyrektor Maria Gryczka życzyła uczniom spokojnej i efektywnej pracy.

Test trzecioklasisty składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej, na napisanie każdej uczniowie mieli 45 minut.

Na sali panowała idealna cisza i skupienie, ale test nie okazał się dla dzieci trudny. Wiadomości, niezbędne do prawidłowego napisania testu, uczniowie systematycznie zdobywali i utrwalali w ciągu trzech lat nauki.

Życzymy uczniom wzorowych ocen oraz dalszych sukcesów dydaktycznych w klasie czwartej.

Opracowała: M. Frąszczak

 

FOTO SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W piątek 10 maja 2019 r. w Forum Synagoga odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunikacji pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Inicjatywa skierowana została dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sąsiednich gmin objętych porozumieniem komunikacyjnym: Gminy Ostrów Wielkopolski, Nowych Skalmierzyc, Przygodzic, Raszkowa i Sieroszewic.

Z ponad 500 prac nadesłanych na konkurs wyłoniono 65 laureatów, w tym 29 z Ostrowa Wielkopolskiego.

Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Oskar Tondera (I a), Franciszek Urbaniak (I b),  Zofia Olszanowska  (I c), Wiktor Górecki (I d) i Franciszek Budny (I e). Dzieci zostały obdarowane wspaniały upominkami. Największą radość sprawiło im jednak to iż  ich prace jako grafiki zostały umieszczone na autobusie, który został zaprezentowany na Rynku.

Opracowała: B. Niklewicz

 

FOTO BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”, który odbył się 21 marca. W konkursie wzięło udział 82 uczniów z klas II – VII.
Wielki sukces odniósł uczeń klasy IV c Radosław Wojdal, który uzyskał tytuł laureata.
Aż 10 uczniów otrzymało wyróżnienia, są to:
Katarzyna Hawra klasa II d
Oliwier Kubera – Szymanowski  klasa II a
Piotr Kulak klasa II c
Kacper Buła klasa IV e
Bartosz Nieboj klasa IV g
Krzysztof Kubera - Szymanowski klasa IV d
Michał Barański klasa V c
Jakub Forycki klasa V c
Gabriela Michalak klasa VI a
Krzysztof Kulak klasa VII c
Wymienieni uczniowie otrzymają nagrody od organizatora konkursu.
Wyniki punktowe dostępne są u wychowawców (klasy II i III) lub u nauczycieli matematyki (klasy IV – VII).
Wszystkim uczestnikom matematycznych zmagań gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
 
Opracowała:  Ewa Waleńska

PODSUMOWANIE MIEJSKIEGO KONKURSU ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

W dniu 11maja 2019 r., podczas Festynu MajOSTaszkowego, odbyło się podsumowanie XI Konkursu „O środowisko dbamy – więc baterie, kartoniki i płyty zbieramy!”, nad którym patronat objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Nasza szkoła zajęła III miejsce w zbiórce baterii, których uzbieraliśmy 585 kg. Z rąk Prezesa Zarządu ZOiGO „MZO” S.A. Andrzeja Strykowskiego oraz Sekretarza Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzeja Baraniaka otrzymaliśmy dyplom oraz radioodtwarzacz, który będzie służył wszystkim uczniom. Braliśmy jeszcze udział w zbiórce zużytych płyt CD, których zebraliśmy 58 kg. Jednak w tej kategorii nie zajęliśmy miejsca na podium.

Opracowała E. Skupińska

 

FOTO PODSUMOWANIE MIEJSKIEGO KONKURSU ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!