„Kto czyta książki, żyje podwójnie", bo właśnie książki rozwijają naszą wyobraźnię. Ta znana sentencja Umberto Eco włoskiego prozaika, krytyka literatury i powieściopisarza doskonale oddaje ideę spotkania, które w sobotnie przedpołudnie zostało zorganizowane w SP9 w ramach akcji „Narodowe czytanie”.     

     W listopadzie minie setna rocznica śmierci wybitnego polskiego noblisty, autora znanej wszystkim uczniom książki pod tytułem „W pustyni i w puszczy”, dlatego 2016 został ogłoszony „Rokiem Sienkiewicza”. Henryk Sienkiewicz to twórca wielu poczytnych powieści historyczno – przygodowych, pośród których wyjątkowe miejsce zajmuje „Quo vadis” – lektura tegorocznego projektu pod hasłem „Narodowe czytanie”.

     Uczniowie ostrowskiej dziewiątki kolejny raz udowodnili, że każdy czas jest odpowiedni na realizację twórczych inicjatyw i do udziału w sobotnim czytaniu zaprosili panią dyrektor Justynę Uciechowską oraz wicedyrektorów szkoły. Wybrane fragmenty powieści zaprezentowane przez dorosłych i dzieci przybliżyły realia życia pierwszych chrześcijan w starożytnym Rzymie.

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!