W Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II  w Ostrowie Wielkopolskim, 1 września 2016 r., 14 siedmiolatków i 27 sześciolatków rozpoczęło naukę w dwóch klasach pierwszych. Uśmiechnięte  dzieci oczekiwały w sali gimnastycznej na powitanie przygotowane specjalnie dla nich przez starszych kolegów. Najważniejszym  momentem było jednak spotkanie ze swoją Panią, która przekazała „pierwszakom” wiele niespodzianek. Pierwszy dzień pobytu w szkole, okazał się więc nie taki straszny, jak wielu opowiadało.

       Na początku najmłodsi uczniowie musieli sprostać niełatwym zadaniom szyfrowania szafek. Poznali również nowych kolegów, usiedli prosto w ławkach i wykonali pierwsze polecenia nauczyciela. Wszystko to robili z wielką radością, uważnie obserwując otoczenie. Otrzymali elementarz, ćwiczenia i karty pracy. Bardziej zestresowani byli rodzice, którzy ze zdziwieniem patrzyli na radosne i uśmiechnięte twarze dzieci. Znakomite samopoczucie naszych pierwszoklasistów utwierdziło ich w przekonaniu, że dokonali dobrego wyboru.

         Obserwując naszych najmłodszych uczniów jesteśmy przekonani, że w murach SP 9 czują się bardzo dobrze, mają wyśmienite humory, nie tęsknią za przedszkolem, a czas spędzony w klasie mija im szybko w znakomitej atmosferze.

      Kolejne dni spędzone w szkolnych ławkach to efektywna nauka połączona z dobrą zabawą. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pięknych chwil spędzonych w szkole i ogromnego zapału do nauki.

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!