W niedzielę 11 września 2016 roku dwie grupy uczniów z naszej szkoły wyruszyły na trasy 55 Ogólnopolskiego Rajdu Chopinowskiego. Uczestnicy, organizowanej przez PTTK Ostrów Wielkopolski imprezy, mogli poznać walory turystyczno- krajobrazowe południowej Wielkopolski w szczególności parku krajobrazowego „Doliny Baryczy” oraz rezerwatu Wydymacz w Antoninie. Starsi uczniowie z klas piątych i szóstych pod opieką pani Grażyny Lewandowskiej, po dotarciu autobusem do miejscowości Chynowa, wędrowali przez Kolonię Klady - tartak Antonin – rezerwat Wydymacz, pokonując trasę ok. 13 km.

   Na trasę rajdu wyruszyli też, pod opieką pani Elżbiety Skupińskiej i Renaty Celmer, drugoklasiści w towarzystwie czwartoklasistów. Dla małych wędrowców była to pierwsza wyprawa. Pokonali oni trasę 6 km, wędrując wokół Antonina. Przeszli przez rezerwat przyrody „Wydymacz” i dotarli do pomnika Ferdynanda Radziwiłła. Obie grupy miały okazję obcować z przyrodą.

        Na mecie czekała na młodych turystów grochówka oraz zabawy i konkursy. Dla uczestników rajdu zostały otwarte podziemia kościoła w Antoninie, w którym następnie odprawiona została turystyczna msza św. Młodsi uczestnicy wrócili do Ostrowa pociągiem, starsi uczestniczyli w koncercie przed antonińskim pałacykiem myśliwskim, a następnie autobus organizatora dowiózł ich do miasta. Była to bardzo udana wyprawa, pełna wrażeń i nowych doświadczeń. 

Opracowała: E. Skupińska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd