W dniach 12, 14 i 15 września uczniowie klas I - III uczestniczyli w apelu pod hasłem "Bądźmy uważni, bądźmy bezpieczni” podczas którego omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci, a w szczególności uczniów naszej szkoły. W tematykę tego bardzo ważnego zagadnienia  na apelach poszczególnych grupach wiekowych wprowadzili swoich kolegów i koleżanki uczniowie klasy II b pod opieką pani Beaty Czekalskiej, a także pani Patrycja Portasiak, pani Monika Wojtczak oraz pani Katarzyna Śliwińska.

     Wiersze i piosenki przypomniały i utrwaliły dzieciom bardzo istotne wiadomości dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i drogi powrotnej, znaków drogowych oraz zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dla zobrazowania tak ważnych informacji, naszym uczniom zostały zaprezentowane bogato ilustrowane plansze informacyjne, dotyczące między innymi pięciu zasad przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenia znaków drogowych.

     Na apelu obecna była pani dyrektor Justyna Uciechowska oraz pani wicedyrektor Maria Gryczka, które zwróciły szczególną uwagę na zachowanie uczniów podczas przerw oraz w formie prośby zakazały biegania na korytarzach szkolnych. 
 
     W dalszej części spotkania opiekunowie grupy wiekowej przypomnieli o konieczności noszenia mundurka szkolnego, dbania o czystość, zachowania porządku w klasie i szkole. 
Życzymy wszystkim dzieciom dużo sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym i zawsze bezpiecznej drogi do domu i do szkoły oraz miłego i bezpiecznego w niej pobytu.
 
     Uważajcie na siebie i stosujcie zasady bezpieczeństwa!
Opracowała: B. Czekalska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!