Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day (Międzynarodowy Dzień Kropki). Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

     W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole, uczniowie klas: II d (wych. W. Oscenda) i III f (wych. A. Resler) wzięli udział w jego obchodach. Wprowadzeniem do tego wyjątkowego dnia było obejrzenie krótkiego filmu: "The Dot", który powstał na podstawie książki Petera Reynolds'a o tym samym tytule. Film przedstawia historię kropki, która zmieniła świat małej Vashti, a właściwie historię Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Motywem przewodnim wszelkich działań w tym dniu  jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, piosenki o kropce. Drugo- i trzecioklasiści w miniony czwartek wyróżniali się na korytarzach szkoły ubraniami w kropki i specjalnie na ten dzień przygotowanymi gadżetami. Podczas zajęć powstały wspaniałe, kolorowe prace, które pokazały, że każde dziecko może stworzyć dzieło sztuki, jeśli tylko uwierzy w siebie. Dzieci z przyjemnością wysłuchały piosenki o Vashti, łączyły kropki i tworzyły z nich obrazy, a także rozwiązywali zadania o żyrafach i dalmatyńczykach podczas zajęć matematycznych. W podziękowaniu za udział w "kropkowym dniu" uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

     Kolejny Międzynarodowy Dzień Kropki już za rok. Już nie możemy się doczekać!

     Zapraszamy do zapoznania się z historią Vashti: The Dot- Kropka (kliknij)

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd