W dniu 16 września 2016 r. uczniowie z klas IV –VI, kolejny raz wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”, będącej wspólną lekcją poszanowania środowiska. Celem tegorocznego działania było promowanie nieśmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz szkodliwy wpływ na środowisko.

     Co roku, we wrześniu wyruszamy, zaopatrzeni w worki i gumowe rękawiczki, aby sprzątać najbliższe otoczenie. W tym samym czasie w całej Polsce wychodzą w teren tysiące wolontariuszy, dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy, którym zależy na czystym środowisku. Natomiast uczniowie z młodszych klas uczestniczyli w pogadankach, podczas których dowiadywali się o konieczności ograniczania powstawania odpadów, o selektywnej zbiórce oraz recyklingu. 

      Dla wszystkich była to pouczająca lekcja!

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!