W dniu 23 września 2016 r. rozpoczęła się na naszej półkuli kalendarzowa jesień. Słońce weszło w znak Wagi. Od tego momentu zaczyna ubywać dnia, a noc staję się dłuższa. Zachodzą też zmiany w przyrodzie. I właśnie im chcieli przyjrzeć się mali turyści z klas czwartych, którzy w piątkowe popołudnie udali się na rajd pod opieką pani Elżbiety Skupińskiej i pani Renaty Celmer. Z przystanku na ul. Paderewskiego autobusem MZK dojechali na ul. Limanowskiego, skąd ruszyli polami w kierunku ul. Kujawskiej. Żółte nawłocie, czerwone owoce jarzębin, wyblaknięte trawy – to tylko jedne z oznak jesieni.

     Grupa po drodze mijała ulice, które swoje nazwy zawdzięczają miastom. I tak spotkali ul. Łódzką, Szczecińską czy Radomską. Dotarli do Przepompowni Wody przy ul. Gdańskiej. Wędrując ul. Torową mieli okazję obejrzeć wierzby rosnące nad brzegiem Ołoboku, rowy melioracyjne pokryte rzęsą wodną i porośnięte trzciną. Na łąkach gromadziły się ptaki, szukające pożywienia.

     Jesienne Słońce przygrzewało, sprzyjając spacerowaniu. Grupa wróciła na osiedle miejskim autobusem, dopytując się o następny rajd.

Opracowała: E. Skupińśka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!