24 września w sobotę, na ostrowskim Rynku po raz kolejny obchodziliśmy "Dzień Bez Samochodu". 

   Organizatorem głównym przedsięwzięcia było jak zwykle Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjno - Społeczne "Re - EWOLUCJA". A jak dzień bez samochodu - to najlepiej na rowerze - rzecz jasna! Dlatego też obok wielu różnych ciekawych konkursów, warsztatów plastycznych, happeningu o tematyce ekologicznej pt:”Drzewo Życia”, odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego pod hasłem "Zaprojektuj stojak rowerowy".

   Spośród 122 nadesłanych prac jury konkursowe doceniło prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Wśród laureatów w kategorii wiekowej klas I-III znaleźli się: Ewa Szpera z klasy II d (III miejsce) oraz Anna Szymańska również z klasy II d (wyróżnienie), nauczyciel: Wioleta Oscenda. Natomiast w kategorii wiekowej klas IV-VI laureatami zostali: Greta Stremlau z klasy VI a (I miejsce), Igor Ziółkowski z klasy IV a (III miejsce), a Anna Talaga z klasy IV a i Julia Maleszka z klasy V b zdobyły wyróżnienie (nauczyciel: Magdalena Przegoń). Nagrody wręczała dzieciom Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek oraz ostrowscy plastycy, czyli jury konkursowe w składzie: Paulina Dobrzyńska, Aleksandra Antczak i Michał Trusz.

    Na obchodach "Dnia Bez Samochodu" odbył się ponadto konkurs na najciekawiej udekorowany rower. Wśród laureatów znalazła się również nasza uczennica z klasy VI d - Julia Kożlak, która na swoim rowerze wyglądała wręcz zjawiskowo! Julia była przebrana za kwiat słonecznika, a jej rower także był słonecznikowy. Podkreślić należy, iż Julia już trzeci rok z rzędu nie miała sobie równych i po raz kolejny zdobyła I miejsce w tej konkurencji! Julce gratulujemy pomysłu, poczucia humoru i odwagi! A naszemu kochanemu miastu życzymy pięknych (jak z prac plastycznych dzieci) - stojaków rowerowych!

Opracowała: M. Przegoń

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!