24 września w piękne sobotnie dopołudnie uczniowie klasy Va i VIb udali się na wycieczkę rowerową. Spod naszej szkoły przebyli piękną krajobrazową trasę do Wysocka Wielkiego. Ważnym punktem rajdu był udział w festynie zorganizowanym przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim z okazji „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.

Podczas imprezy młodzi cykliści wzięli udział w takich konkursach jak: rzut dętką, najwolniejszej jazdy na rowerze, wyścig na hulajnodze, bulle, plastyczny, czy wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Podczas imprezy, plac festynowy, często zamieniał się w estradę, gdzie przybyli rowerzyści mogli podziwiać występy baletowe, taneczne i wokalne. Bardzo dziękujemy ostrowskiemu klubowi turystyki kolarskiej „Bicykl – 1977” za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie wrócili z rajdu bardzo zadowoleni.

Opiekunami podczas rajdu byli: p. Martyna Ligęza, p. Marcin Krzyżanowski, p. Marek Berkowski.

Opracował: M. Berkowski

DMC Firewall is a Joomla Security extension!