Już wkrótce, bo 30 września, nasza szkoła weźmie udział w VI Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Będzie to już druga przygoda naszych uczniów z tabliczkowymi zmaganiami w ramach WMTD. Tak jak w poprzednim roku na górnym korytarzu zostaną rozlokowane stanowiska z egzaminatorami, w rolę których wcielą się uczniowie klas III – VI. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł wziąć udział w zabawie rozwiązując pięć działań mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Za bezbłędne rozwiązanie wszystkich działań każda osoba otrzyma tytuł 

logo pl

EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Uwagę zwrócić należy, że każdy uczestnik będzie miał tylko dwie próby bezbłędnego rozwiązania działań. Prosimy wszystkich uczniów, aby z możliwości policzenia działań skorzystali raz (w przypadku nieudanej pierwszej próby – dwa razy). Jest to ważne z tego względu, że zależy nam aby praca egzaminatorów przebiegała sprawnie i w jak największym porządku. Prosimy również, aby nie pobierać więcej niż jednej odznaki eksperckiej - tak, aby wystarczyło odznak dla wszystkich zasłużonych. 

      Na wzór poprzedniej edycji, a także idei „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” wyruszą z naszej szkoły dwa patrole egzaminacyjne. Celem pierwszego będzie wizyta w ostrowskim magistracie, drugiego sprawdzenie sprawności rachunkowej okolicznych mieszkańców.
Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, gości naszej szkoły, a także nauczycieli do udziału w tej wspaniałej imprezie (zostało jeszcze kilka dni , warto się do niej przygotować, powtarzając sobie różne przypadki mnożenia i dzielenia w zakresie 100). Trzymamy kciuki za wszystkich chętnych i liczymy, że jak w poprzednim roku, nasza szkoła nominuje wiele osób na EXPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Opracował: M. Berkowski

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!