W dniu 22 września 2016 r. najmłodsi uczniowie z klas pierwszych, w towarzystwie samorządów klasowych ze starszych klas, wzięli udział w kampanii sadzenia drzew „100 milionów drzew do 2017 roku”. Inicjatorem sadzenia drzew na całym świecie jest Ogólnoświatowa Wirtualna Szkoła Environmental Online ENO. Szkoły, należące do ENO sadzą rodzime gatunki drzew w myśli określonej idei – w maju dla bioróżnorodności, a we wrześniu – dla pokoju.

Dyrektor SP9 pani Justyna Uciechowska przypomniała pierwszoklasistom historię sadzenia drzew w naszej szkole. Przedsięwzięcie to realizujemy od 2007 roku. Razem z nami sadzą w tym dniu swoje drzewa uczniowie z tysięcy szkół na całym świecie. Pani Dyrektor podkreśliła, że sadząc drzewka troszczymy się nie tylko o pokój, ale także o środowisko naturalne. Następnie został przed szkołą posadzony piękny klon, o który mają dbać dzieci. Koordynatorami tego przedsięwzięcia były pani Elżbieta Skupińska i Małgorzata Młoda.

Opracowała: E. Skupińska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!