W niedzielę 4 września w Wągrowcu odbył się pierwszy w Polsce turniej mini piłki ręcznej dzieci na trawie "Handball Grass Adventure". Wystąpiło w nim 6 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców reprezentujących wielkopolskie szkoły podstawowe, będące uczestnikami ogólnopolskiego programu "Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej".

     Mecze rozgrywane były  w drużynach pięcioosobowych, na mini boiskach trawiastych, wyposażonych w specjalne "dmuchane" bramki. Wyniki rywalizacji były sprawą drugorzędną. Główną ideą imprezy była popularyzacja piłki ręcznej, poprzez ukazanie jej walorów  w uproszczonej,  przystępnej formie.

     Z kronikarskiego obowiązku wspomnieć jednak należy, że po rozegraniu pięciu spotkań zwycięstwo w turnieju chłopców odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, a najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy wybrali Michała Duży.

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd