W ostatni piątek września w szkołach wielu krajów obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W wydarzeniu tym kolejny już raz wzięła udział społeczność naszej szkoły.

Od wczesnych godzin porannych na korytarzach „dziewiątki” rozlokowane zostały stanowiska egzaminacyjne, przy których uczniowie w roli egzaminatorów sprawdzali umiejętności rachunkowe swoich kolegów i koleżanek. Wśród chętnych do zmierzenia się z "tabliczkowym" zadaniem znaleźli się także rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także goście odwiedzający naszą placówkę. Każdy, kto uzupełnił prawidłowo pięć działań mnożenia i dzielenia na liczbach naturalnych w zakresie 100 otrzymał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia wielu uczniów dumnie nosiło na mundurku szkolnym naklejkę z nadanym tytułem.

Poza zabawą w szkole dwa patrole egzaminacyjne, w których skład wchodzili uczniowie wraz z nauczycielem, udały się na spacer ulicami miasta. Jedna grupa odwiedziła ostrowski magistrat, gdzie jego pracownicy z wielkim uśmiechem na twarzy przyjmowali propozycję uzupełnienia kilku działań matematycznych. Tytuł eksperta wywalczyły m.in. Pani Prezydent Miasta Beata Klimek, pani wiceprezydent Ewa Matecka oraz pani naczelnik Jolanta Maćkowiak. Zdolnościami rachunkowymi wykazali się również mieszkańcy naszego miasta, którzy w natłoku codziennych obowiązków z zaskoczeniem, ale i wielką przyjemnością przyjmowali zadania od uczniów naszej szkoły.

Całe wydarzenie dało uczniom wiele radości oraz zwiększyło ich motywację do nauki.

Koordynatorami Święta Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 9 byli: p. Ewa Nawrocka, p. Ewa Waleńska, p. Katarzyna Wojtysiak, p. Martyna Ligęza, p. Marek Berkowski. Za pomoc w postaci wykonania plakatów dziękujemy pani Patrycji Portasiak.

Opracował: M.Berkowski