Aby szkoła mogła w pełni sprawnie funkcjonować, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich podmiotów: nauczycieli, rodziców oraz uczniów. A jak mogą zaangażować się w działania szkolne uczniowie? Na przykład poprzez czynny udział w Samorządzie Uczniowskim. 

     Na początku roku szkolnego każda klasa wytypowała dwóch kandydatów do pracy w Samorządzie. Spośród reprezentujących poszczególne klasy uczniów należało wybrać Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Dlatego też 28 września odbyły się demokratyczne wybory.

     W wyborach startowało czworo kandydatów. Zdecydowana większość głosów przypadła Klaudii Szukalskiej z klasy VI c, która została Przewodniczącą Szkoły. Zaznaczyć należy, że Klaudia ma już doświadczenie jako reprezentantka naszej szkoły, ponieważ w poprzednim roku szkolnym działała również w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą Przewodniczącej Szkoły została Julia Maik z klasy IV e, a Sekretarzem Samorządu Uczniowskiego została Natasza Szubert z klasy VI c.    

IMG 6983

     Dziewczyny mają wiele ciekawych pomysłów na najbliższy rok szkolny i na pewno - przy pomocy pozostałych członków Samorządu Uczniowskiego - będą je realizować.

     Gratulujemy serdecznie zwyciężczyniom!

     Wspomnieć należy również, że Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Przemysław Nowak, natomiast opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawować będą: pani Magdalena Przegoń i pan Maciej Staszak.

     Przed całym Samorządem Uczniowskim jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Opracowała: M. Przegoń

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!