W poniedziałkowy poranek dzieci z klasy II d i III h zawitały do Rodzinnego Parku Przygód Górecznik. Uczestniczyły tam w ciekawej lekcji przyrodniczej pt. "Leśne kapelusze". Dzieci poznały królestwo grzybów, ich budowę i sposoby wykorzystywania. Nauczyły się odróżniać grzyby jadalne od trujących. Miały okazję niczym krasnale schować się pod ogromnymi kapeluszami przepięknych grzybowych okazów. Mali uczniowie odwiedzili również zagrody ze zwierzętami, gdzie podziwiali: strusie, kozy oraz kucyki.

     Słoneczna pogoda i leśna sceneria sprzyjały obejrzeniu ciekawych eksponatów przedstawiających ogromne owady. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach "Małego piekarza", podczas których miały okazję samodzielnie wyrobić swój mały bochenek chleba. Znalazł się również czas na długo wyczekiwane atrakcje: zabawy na dmuchanym zamku oraz przejażdżka kolejką. Na koniec mali przyrodnicy zjedli posiłek i zadowoleni, z wypieczonymi chlebkami w rękach wrócili do szkoły.

     Lekcja w terenie okazała sie fascynującą podróżą, podczas której dzieci poznawały i badały świat wszystkimi zmysłami.

Opracowały: K. Szkudlarek, W. Oscenda

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!