Uczniowie klas trzecich od grudnia 2015 roku realizują projekt "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Jest to projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa dla uczniów pierwszego etapu kształcenia. Podczas podróży po planetach z Grosikiem dzieci zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami.

     Trzecioklasiści przebywali już na różnych planetach, np. Grosik, Skarbonka czy Portfelik. Od wrześna bieżącego uczniowie kontynuują projekt. Razem z Grosikiem dzieci wspominały bezpiecznie spędzone wakacje i liczyły poniesione straty finansowe. Przez kolejne miesiące będą podróżowały po galaktyce i zdobywały nowe wiadomości i umiejętności. Podróżując uczniowie opracowują strategie działań, aby nie dać się wciągnąć do czarnej dziury, która pochłania finanse. Każde z dzieci we własnym „Dzienniku podróży” dokumentuje swoje przygody na każdej z planet i realizację poszczególnych zadań.

     Powodzenia!

Opracowała: B. Biernaczyk

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!