W pierwszy czwartek października br. w świetlicy szkolnej doszło do niecodziennego wydarzenia: „Ślubowania na Świetliczaka”. W tym dniu uczniowie klas pierwszych stali się prawomocnymi członkami świetlicowej gromady. Na uroczystość, oprócz najważniejszych 25 kandydatów na Świetliczaków, zaproszeni zostali również przedstawiciele kadry pedagogicznej, panie: dyrektor Justyna Uciechowska, wicedyrektor Maria Gryczka, Martyna Ligęza, Katarzyna Motyl, Renata Sikora i Halina Bąkowska. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Sylwia Larek, Kinga Michaś i Paweł Talaga.

     Kandydaci, przed dołączeniem do świetlicowej braci, poddani zostali czterem próbom: wiedzy, smaku, zabawy i wygimnastykowania języka, które przeszli śpiewająco. W czasie ich pokonywania było wiele śmiechu i radości. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wielką sprawnością fizyczną, inteligencją i sprytem. Ostatnim egzaminem dla kandydatów było wykonanie portretów obecnych pań dyrektor. Sądząc po uśmiechach, oba portrety spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

     Po części rozrywkowej przyszedł czas na część oficjalną. Pierwszoklasiści po odczytaniu „Roty Świetliczaka” i dotknięciu ramion wielką czerwoną kredką zostali pasowani na Świetliczaka. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał dyplom i odcisnął dłoń na swoim akcie ślubowania.

Rota Świetliczaka

Ja Świetliczak,
Od dziś świecący przykładem,
Ślubuję:
Być dobrym na co dzień i od święta;
O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać;
Szanować gry i zabawki;
Zjadać całe obiadki;
Pań słuchać;
Zgodnie się bawić;
Nie psocić;
Nie hałasować;
Innymi się opiekować.

Opracowali: K. Michaś, S. Larek, P. Talaga

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd