Rodzinny Park Przygód Górecznik to miejsce spotkań blisko natury. Lasy Doliny Baryczy oraz staw Górecznik tworzą żywy pomnik przyrody. Właśnie to niezwykłe miejsce (począwszy od 26 września, aż do 7 października) odwiedzały dzieci z klas drugich i trzecich. Główną atrakcją było oczywiście Mini Zoo. Dzieci podziwiały dumne pawie, przyjacielsko nastawione do ludzi koziołki oraz najbardziej egzotyczne zwierzątka w tym towarzystwie - strusie.

     Ciekawostką okazały się stare sprzęty rolnicze. Najmłodsi turyści dowiedzieli się, jak wyglądał magiel, suszarnia, młocarnia, sieczkarnia, do czego służyły te narzędzia i jak one działały. Widziały stare żelazka "z duszą", a także najstarsze maszyny do szycia. Uczestniczyły w ciekawych zajęciach pt. "Skarby lasu" prowadzonych w lesie oraz w warsztatach wypiekania chleba. Otrzymały Certyfikat Małego Piekarza.

     Nie brakowało innych atrakcji, a mianowicie: ogromnych owadów, przejazdu na linie, przejażdżki bajkową kolejką i na zakończenie pysznego, ciepłego posiłku. 

     Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń. Polecamy to miejsce, szczególnie podczas ładnej pogody!

Opracowała: M. Młoda

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!