Jak co roku 16 października przypominamy o wydarzeniu, które w 1978 r. niewątpliwie zmieniło bieg historii – wyborze krakowskiego metropolity na papieża, który 41 lat temu przedstawił się światu jako Jan Paweł II. Tegoroczny dzień Patrona w naszej szkole zapoczątkował program obchodów setnej rocznicy urodzin Papieża-Polaka przypadających w maju 2020 r. Tym razem projekt święta papieskiego wymagał od młodych nie lada inwencji twórczej.

Zgodnie z założeniem uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Najmłodsi z klas II i III mieli za zadanie wykonać w dowolnej formie kartki okolicznościowe z prośbami wstawienniczymi, które pragnęliby skierować do Świętego Jana Pawła II. Uczniowie pozostałych klas od IV do VIII stanęli przed zadaniem wykonania  linii życia Świętego Jana Pawła II. Praca wymagała od nich nie tylko pomysłowości i oryginalności technicznych ale odpowiedniej wiedzy. Zanim przystąpiono do projektu potrzeba było zaznajomić się z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z życiem i posługą kapłana, biskupa, kardynała i papieża Jana Pawła II. Poszczególne klasy musiały zebrać jak najwięcej informacji faktograficznych na temat świętego, by następnie przypisany osobno dla każdej klasy inny odcinek życia Jana Pawła przedstawić w dowolnej formie na specjalnych planszach, stanowiących końcowo jedną całość poczynając od 1920 roku na 2014, czyli roku kanonizacji skończywszy. 

Wykonane prace zostały zaprezentowane na holu szkolnym pierwszego pietra jak i parteru. Różnorodność tych prac, bogactwo zamieszczonej faktografii, jak i opisów świadczą o błyskotliwości i wyobraźni młodego pokolenia, dla którego Święty Jan Paweł II był nie tylko świadkiem nadziei ale jest już bez wątpienia postacią historyczną.

Opracowała: K. Wiertelak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!