W czwartek uczniowie klas młodszych  po raz kolejny docenili zalety prawidłowego żywienia, organizując zdrowe i smaczne śniadanie. Śniadanko to, obfitowało w kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, które jest bogate w błonnik. Doskonałym dodatkiem okazały się warzywa (rzodkiewki, ogórki, pomidorki, papryka), a także ulubione przez dzieci owoce (m.in. banany, jabłka) zawierające mnóstwo drogocennych witamin i minerałów. Spożywanie zdrowego śniadania stało się również pretekstem do rozmów na temat walorów zdrowotnych posiłków. Dzieci przypomniały sobie,  jak ważne jest dostarczanie porcji witamin i minerałów dla prawidłowego rozwoju organizmu.

Opracowała: M. Młoda

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd