Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” - to akcja dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

Uczniowie klas I – III,  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim już po raz drugi przystąpili do konkursu i otrzymali książeczki, w których zbierać będą naklejki z podobiznami Słodziaków. Warunkiem otrzymania naklejek jest codzienne czytanie przez 10 minut, potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób dzieci mogą otrzymać 21 naklejek. Dzieciom bardzo podobają się spotkanie ze Słodziakami, które towarzyszą im podczas zajęć  w świetlicy szkolnej i odbywają się w każdy czwartek oraz piątek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Opracowały: S. Larek, W. Piaskowska