We wtorek 11 października nadszedł od dawna wyczekiwany przez uczniów klasy II b dzień wyjazdu na wycieczkę do Poznania. Ciekawi wrażeń wyruszyliśmy w drogę.

     Pierwszym miejscem, do którego przybyliśmy, był Teatr Muzyczny. Czekało na nas wielkie wyzwanie, ponieważ dopiero po raz drugi spotkaliśmy się w praktyce z zasadami, które obowiązują w teatrze. Przyszedł czas, by sprawdzić swoją wiedzę w praktyce ! Zajęliśmy więc wyznaczone miejsca, usłyszeliśmy dzwonek i rozpoczął się spektakl pt. „ Pchła szachrajka”. Nagle pojawili się aktorzy i na scenie zrobiło się bardzo kolorowo. Nie nudziliśmy się ani przez chwilę, gdyż bajka Jana Brzechwy została przedstawiona bardzo humorystycznie, w konwencji dziecięcego kabaretu. W pełnym humoru spektaklu wykorzystano także piosenki poznańskich kompozytorów.

     Po obejrzeniu spektaklu, spacerkiem poszliśmy w stronę Starego Rynku, który jest trzecim rynkiem, co do wielkości w Polsce i jednym z największych w Europie. Mieliśmy okazję zobaczyć umieszczony w centralnej części Ratusz, wagę miejską, Sukiennice, fontanny oraz piękne, dwupiętrowe kamieniczki, które swego czasu były oprócz mieszkań także warsztatami i sklepami. Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w Rogalowym Muzeum Poznania, w którym zwiedzanie miało charakter interaktywny. Mieliśmy tam okazję poznać sposób produkcji marcinkowskiego rogala, według oryginalnej receptury mającej już 150 lat, oraz wziąć udział w warsztatach. Z mocy postanowienia Rady Rogalowego Muzeum otrzymaliśmy zaświadczenia o przebyciu rogalowej nauki w postaci Certyfikatu Rogalowego Czeladnika.

     Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrowa. Był to dla nas niezapomniany wyjazd z rodzicami, panią wicedyrektor Marią Gryczką i wychowawczynią Beatą Czekalską.

Opracowała B. Czekalska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd