W środę 16 października wybrani uczniowie klas IV -VI naszej szkoły brali udział w projekcie „Z podwórka na bieżnię” prowadzonym przez Mistrzów Sportu – Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności ruchowej na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest lekkoatletyka. Organizatorzy  zadbali o niezwykle pozytywną atmosferę tej imprezy. Dzieci w prosty i przyjemny sposób zaznajomiły się z różnymi aspektami Lekkiej Atletyki – od historii Lekkiej Atletyki, przez zapalenie znicza olimpijskiego, po wspólny trening z olimpijczykami.

Największe emocje wzbudziła sztafetowa rywalizacja szkół, w której nasza szkoła zajęła drugie miejsce. Walka była niezwykle zacięta, a każdy uczeń dawał z siebie wszystko, za co należą im się wyrazy uznania.

Opracowała: D. Cerbińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd