Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00. W roku szkolnym 2016/2017 wychowawcami świetlicy szkolnej są: E. Zarębska-Bączyk, R. Kaczorowski, M. Kupczyk-Kubacka, S. Larek, M. Ligęza, J. Marcinczak, K. Michaś, K. Motyl, P. Talaga, M. Urban.

     Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, językowe, matematyczne, gry i zabawy stolikowe oraz gimnastyka artystyczna. Nasi uczniowie biorą również udział w cyklicznych zajęciach kulinarnych, Klubie Młodego Europejczyka, gimnastyce porannej czy też szeregu zabaw tematycznych.

     Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się spacery na pobliskie ogródki działkowe, czy też boisko sportowe Orlik przy "Kozim Borku".

Przygotowały: S. Larek, J. Marcińczak, K. Michaś

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd