W celu kształtowania wrażliwości  na piękno jesiennego krajobrazu i poszerzenia  wiedzy na temat  ekosystemu jakim jest park uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią  wybrali się na wycieczkę do Parku Miejskiego. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, podziwiały barwy polskiej, złotej jesieni oraz rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Natura sprawiła, iż uczestnicy wycieczki mieli również okazję zobaczyć babie lato oraz trójkolorową tęczę. Dziewczynki i chłopcy z zapałem zbierali kolorowe liście, tworząc z nich piękne, różnobarwne jesienne bukiety. Gromadzili też inne skarby jesieni, które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym w klasie. Przyniesione dary jesieni  uczniowie wykorzystają do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej.

                                                                                         Opracowała: B. Czekalska

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!