22 października uczniowie klas V c oraz  VI i włączyli się do akcji zainaugurowanej przez MEN, której celem jest upamiętnienie ważnych wydarzeń oraz postaci zasłużonych i cenionych w danej społeczności. Na lekcjach wychowawczych uczniowie udali się na Stary Cmentarz przy Placu Bankowym, aby uporządkować i udekorować opuszczone, bezimienne mogiły, a także groby osób, które zapisały się w historii lokalnej. Dowiedzieli się, że jest to jeden z najstarszych cmentarzy katolickich w Polsce, obejrzeli klasycystyczny grobowiec rodziny Idzikowskich oraz inne wykonane przez cenionych w tym regionie rzeźbiarzy. Takie działania niewątpliwie uwrażliwiają młodych ludzi na potrzebę zgłębiania wiedzy o Małej Ojczyźnie i pielęgnowania pamięci o bohaterach.

Opracowały: B. Hadryan-Grzywna, A. Orłowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd