W poniedziałek 28 października najlepsi matematycy naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas ósmych, którzy na rozwiązanie zadań mieli 90 minut. Test składał się z 25 zadań zamkniętych i 8 otwartych. Łącznie można było zdobyć 50 punktów. Aby dostać się do etapu rejonowego należało uzyskać przynajmniej 80% poprawnych odpowiedzi, czyli 40 punktów. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszła p. Ewa Waleńska, p. Małgorzata Łabęcka i p. Marek Berkowski.

Zadania okazały się dość trudne dla uczestników konkursu, do etapu rejonowego nie zakwalifikował się żaden z naszych uczniów.     

Opracowała: Ewa Waleńska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!