W połowie października Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dalej” zaprosiło całą społeczność szkoły  do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Jest to już ósma edycja tej akcji, której organizatorem jest  Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO, mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Celem istnienia Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych  krajach świata. Przez lata istnienia Fundacja objęła swoją działalnością kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie. Aby leczyć najuboższych, organizowane są wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Do akcji włączyło się wielu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W ciągu 10 dni zebraliśmy dużą ilość różnorodnych materiałów opatrunkowych, do ich zapakowania potrzebnych było 8 kartonów. Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom z OSP  Wysocko Wielkie, którzy zgodzili się zawieźć zebrane przez nas materiały do Poznania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Opracowała:   Ewa Waleńska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!