„Między jawą a wyśnionymi krainami fantastycznych cudów” – to tytuł testu, z którym zmierzyli się uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż w ciągu 90 minut, ósmoklasiści musieli sprawdzić swoją wiedzę zarówno z zakresu znajomości tekstów źródłowych, jak i redagowania krótkich i dłuższych form wypowiedzi.
Zgodnie z regulaminem określającym zasady przebiegu poszczególnych stopni, do kolejnego etapu (rejonowego) zostaną zakwalifikowani uczniowie, którzy zdobędą minimum 40 na 50 możliwych do uzyskania punktów (80%). Oczywiście przygotowania do konkursu trwały już od dłuższego czasu. Wówczas to wszyscy zainteresowani, zostali zapoznani z wykazem obowiązującej literatury (podstawowej i uzupełniającej) oraz wymaganiami, które należało spełnić.
Konkurs już za nami… Za wszystkich trzymamy kciuki. Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki.

Opracowały: S. Napieralska, A. Pietrzak, I. Trelka

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd