W dniu 13 października 2016 roku na Kompleksie Sportowym Orlik przy Alei Solidarności już po raz czwarty odbył się Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej "Orlik 2016" o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek, Pana Senatora RP Łukasza Mikołajczyka oraz Posła na Sejm Tomasza Ławniczaka. Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 - Pani Justyna Uciechowska, życząc uczestnikom dobrej zabawy i czystej walki o zwycięstwo.

  Organizatorem imprezy była Rada Osiedla nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 9. W turnieju brało udział siedem ostrowskich szkół. Drużyna "dziewiątki" prowadzona przez Pana Przemysława Nowaka wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając okazały Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

    Puchar dla najlepszego strzelca zawodów ufundowany przez Senatora Łukasza Mikołajczyka otrzymał uczeń SP 9 Jakub Królikiewicz. Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Rozpędowski ze Szkoły Podstawowej nr 1, zdobywając puchar ufundowany przez Posła Tomasza Ławniczaka. Rywalizacja toczyła się w duchu zasad Fair-Play, zawodnicy stoczyli bardzo widowiskowe pojedynki, emocji nie brakowało - mimo niskiej temperatury i zimnego wiatru. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale za udział w turnieju oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dla uczestników nie zabrakło również ciepłej herbaty i drożdżówek. 

    Uczniowie naszej szkoły wystąpili w składzie: Szymon Góreczny, Mikołaj Sztrba, Mateusz Sobczak, Hubert Jurasik, Maksymilian Dziuba, Piotr Igielski, Jakub Pietrzak, Jakub Twardowski, Marcin Karolewski, Jakub Królikiewicz, Dawid Kalwarski. Opiekunami turnieju z ramienia Szkoły nr 9 byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Przemysław Nowak i Pan Maciej Staszak.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 - 18 pkt - bramki 26:2
2. Szkoła Podstawowa nr 1 - 12 pkt - bramki 8:7
3. Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek - 10 pkt - bramki 6:8
4. Szkoła Podstawowa nr 7 - 7 pkt - bramki 12:9
5. Szkoła Podstawowa nr 11 - 6 pkt - bramki 5:19
6. Szkoła Podstawowa nr 5 - 5 pkt - bramki 7:13
7. Szkoła Podstawowa nr 6 - 3 pkt - bramki 5:9

Opracował: M. Staszak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!