W czwartek 31 października odbył się  Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap szkolny, w którym wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły. Na etapie szkolnym konkursu uczniów obowiązywał materiał zawarty w podstawie programowej nauczania chemii w szkole podstawowej. Zadania konkursowe dotyczyły m. in. substancji i ich właściwości, zapisu równań reakcji chemicznych, obliczeń gęstości substancji, zapisu równań reakcji dysocjacji jonowej. Test zawierał 28 zadań, w tym 10 zadań zamkniętych oraz 18 zadań otwartych. Uczniowie mogli korzystać z układu okresowego pierwiastków chemicznych, tabeli rozpuszczalności soli i wodorotlenków oraz kalkulatora prostego. Komisję konkursową stanowiły osoby: p. Małgorzata Łabęcka, p. Renata Sikora oraz p. Ewa Waleńska. Uczniom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy co najmniej 40 punktów, które zagwarantują kwalifikację do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Opracowała: Małgorzata Łabęcka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd