Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Nasza biblioteka szkolna chętnie włącza się we wszystkie akcje, które popularyzują książki i czytelnictwo, toteż we wtorek klasy pierwsze i drugie miały okazję gościć znane postacie bajkowe: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Pippi Pończoszankę oraz Wróżkę. Popularni bohaterowie książek przedstawili się dzieciom, krótko opowiedzieli o swoich przygodach i zachęcili do przeczytania książek o sobie. Wróżka prezentowała bajkowe zagadki, z  którymi uczniowie świetnie sobie poradzili. Nagrodą za bajkową wiedzę były kolorowe zakładki do książek. Bajkowe postacie odwiedziły także dzieci z grupy VI, VII i VIII Przedszkola nr 15.
W  postacie literackie wcieliły się dziewczynki ze Szkolnego Klubu Książki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Czytać dzieciom każdy może”.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd