Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości państwowych. Przypomina nam o 123 latach niewoli, podczas której Polska nie istniała na mapie, żył jednak naród i jego kultura. Przez niekończące się lata prześladowań, Polacy nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności. Wielu z nich zginęło za swoją Ojczyznę i to właśnie tym bohaterom poświęcone są najpiękniejsze słowa wierszy i piosenek.
W tygodniu poprzedzającym święto w klasach przeprowadzone zostały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zawieszono gazetki okolicznościowe z polskimi symbolami narodowymi. Okna szkoły również ozdobiono biało - czerwonymi barwami.
Już 8 listopada br. nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej i w obecności Pocztu Sztandarowego, w postawie – na baczność, zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. 
12 listopada br. w murach naszej szkoły odbyły się uroczyste apele. Uczniowie z klas IV - VIII ubrani w galowe stroje, przywołali w pamięci tych, co odeszli, oddali cześć tym, którzy zginęli walcząc o niepodległość Polski. Montaż słowno - muzyczny przypominający najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju przygotowany przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pana Dariusza Pietraszka okazał się pouczającą lekcją historii dla społeczności szkolnej.  Przybliżył okoliczności utraty przez naszą ojczyznę niepodległości oraz drogę Polaków do zrzucenia zależności od państw zaborczych. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny śpiewając pieśni patriotyczne pod kierunkiem pana Roberta Kaczorowskiego.
 Opracowała: B. Szpera

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!