12 listopada uczestnicy Szkolnego Klubu Książki wybrali się z wizytą do jednej z grup Przedszkola nr 15. Młodzież przeczytała przedszkolakom wiersz Władysława Bełzy pod tytułem "Kto Ty jesteś? Polak mały!" nazywany również "Katechizmem polskiego dziecka". Utwór niesie patriotyczne przesłanie i jest bardzo lubiany przez dzieci. "Kto Ty jesteś? Polak mały" - te proste słowa posiadają magiczną moc. Uświadamiają każdemu dziecku kim ono naprawdę jest, że ważna jest ich narodowość - ich polskość. Słowa te podkreślają, jak ważne jest to, aby zawsze być dumnym z tego, że jest się Polakiem. Budowa wiersza jest bardzo prosta, słownictwo jest zrozumiałe i treść wiersza jest bardzo przejrzysta. Utwór zbudowany jest na zasadzie pytań i krótkich odpowiedzi. Taka forma wiersza sprawia, że dzieci traktują jego naukę jako zabawę, dlatego przedszkolacy szybko wspólnie z klubowiczami recytowali utwór Bełzy z pamięci. W nawiązaniu do wiersza, klubowicze przeprowadzili pogadankę na temat symboli narodowych oraz zaproponowali pokolorowanie flagi Polski.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej „Czytać dzieciom każdy może” oraz realizacji ogólnopolskiego programu czytelniczego „PoczytajMy”.

Opracowała: R. Sikora

DMC Firewall is a Joomla Security extension!