15 listopada 48 uczniów naszej szkoły wzięło udział w dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości, zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Uczniowie zmierzyli się z trzydziestoma pytaniami w trzech kategoriach wiekowych: klas 3-4, klas 5-6 oraz klas 7-8. Tegoroczna edycja obejmowała zagadnienia dotyczące prawidłowej higieny i chorób człowieka, zrównoważonej diety, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie odpowiadali również na pytania z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Opracowała: M.Psikus

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd