Akademia Mody w Zespole Szkół Usługowych działa od roku 2013. Teraz przybrała formę Młodzieżowej Akademii Mody, a do współpracy przy tworzeniu kolekcji ubrań zaproszeni zostali uczniowie ostrowskich szkół podstawowych. W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I oraz Szkoły Podstawowej nr 9. Kolekcje, które przygotowali na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli zawodu w Zespole Szkół Usługowych odzwierciedlają gusta, charakter i zainteresowania młodych projektantów.  Zostały one przez nich zaprezentowane podczas VII Ostrowskiego Festiwalu Stylu i Urody, w niedzielę  17 listopada 2019 roku. Ich prace brały udział w konkursie, a zwycięskie zespoły otrzymały tytuł Młodego Kreatora Mody.

W kategorii stylizacji szycia i zdobienia koszulek głosujący zdecydowali iż: I miejsce zajęli uczniowie Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I, II miejsce  uczniowie Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator, miejsce III i wspaniała nagrodę żelazko przypadło  w udziale uczennicom Szkoły Podstawowej nr 9. Natomiast w kategorii najpiękniejszej fryzury goście Festiwalu, w drodze głosowania, wybrali najpiękniejsze i tak: I miejsce i zaszczytny tytuł  Młodego Kreatora Mody zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 wygrywając suszarkę do włosów, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I, miejsce III przypadło Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator. Każdy z uczestników został obdarowany upominkiem. Gratulujemy uczennicą naszej szkoły za wspaniale wykonane fryzury i wystylizowane koszulki, możemy być  dumni z tego,  że to dziewczyny ze  Szkoły Podstawowej nr 9 wykazały się swoim talentem i zasłużyły na zaszczytny tytuł Młodych Kreatorek Mody.

Opracowała : Sylwia Larek

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!