W ramach realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego na zajęciach biologii w klasie V, uczniowie zmierzyli się z zadaniem zgłębienia tajników funkcjonowania podstawowej jednostki budującej żywy organizm - komórki. Podczas zajęć stworzyli oni  barwne, trójwymiarowe odzwierciedlenia komórek zwierzęcych, roślinnych, bakteryjnych czy grzybowych. Była to doskonała okazja do powtórzenia sobie nazw organelli komórkowych, zaznajomienia się z ich znaczeniem lecz przede wszystkim spojrzenia innym okiem na trudną dziedzinę nauk - cytologię. Uczniowie wykazali się nieprawdopodobną inwencją twórczą, zdolnością planowania, wchodzenia w rolę przyznaną im przez grupę rówieśniczą.

Opracowała: M. Psikus, M.Przybył

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd