W świetlicy szkolnej propaguje się zdrowy styl życia. Jedną z jego form jest codzienna gimnastyka. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach ruchowych. Skłony, skręty, obroty, podskoki – nie stanowią dla nich najmniejszego problemu, a zaangażowanie w trakcie wymienionych form aktywności, stanowi dowód tego, że dzień rozpoczęty w sportowym stylu może być naprawdę udany.
Codzienna poranna gimnastyka „Gromady Świetlicowej” uczy prawidłowych nawyków oraz zdrowego stylu życia, a gry zespołowe kształtują u młodych ludzi zachowania fair – play. Zajęcia wymagające pracy przy stolikach przerywane są ćwiczeniami rekreacyjnymi przy otwartych oknach. Wszystkie wymienione propozycje, kończą zabawy taneczne. „Gromada Świetlicowa” tańczy przy melodiach i piosenkach ze Świetlicowej Listy Przebojów. Zdrowi i pełni wrażeń uczniowie wracają do domów.

Tego typu inicjatywy pokazują, że aktywność fizyczna jest atrakcyjną formą zajęć -zwłaszcza dla najmłodszych. W końcu: „Sport, to zdrowie!”. Pamiętajmy o tym!

Opracowała: B. Krupka

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!