21 listopada 2019 roku po raz szósty, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili eliminacje na etapie miejskim Policyjnego Turnieju „Najlepszy z Najlepszych" skierowanego do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 8 szkół. Głównym założeniem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych szkół podstawowych miasta Ostrowa Wielkopolskiego w zakresie ogólnie pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkołę Podstawową nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował uczeń klasy Vf  Maksymilian Ruda -zwycięzca etapu szkolnego. Uczestników, widownię oraz zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski. Komendant życzył uczestnikom powodzenia jednocześnie zwracając uwagę na profilaktyczną stronę turnieju, którego głównym przesłaniem jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Eliminacje  miejskie turnieju prowadził, nadkom. Krzysztof Kula. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej czy zagadnień z prewencji kryminalnej. Poziom wiedzy uczestników turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja niezmiernie zacięta, i tak :

I miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim
II miejsce zajęła uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce zajęła uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim

Przedstawiciel klas piątych z naszej szkoły Maksymilian Ruda zdobył zaszczytne IV miejsce, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożony trud w przygotowanie oraz uzyskanie tak wspaniałego wyniku w reprezentowaniu naszej szkoły w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z Najlepszych”. We wtorek, 10 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się finał turnieju, życzymy powodzenia uczestnikom.

Opracowała Sylwia Larek

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!