Niebawem ósmoklasiści staną przed pierwszym ważnym egzaminem w swoim życiu. Wszystkie podejmowane obecnie działania, zmierzają do tego, aby przygotować się do niego jak najlepiej i osiągnąć najwyższy wynik. Jednym z warunków, który musi być spełniony, jest poznanie treści lektur obowiązkowych. A lista jest imponująca!  W trakcie omawiania jednej ze wskazanych pozycji, uczniowie klasy 8b i 8c, postanowili nieco inaczej podejść do omawianej tematyki i stworzyć sylwetki bohaterek dramatu J. Słowackiego. Dzięki przygotowanym materiałom plastycznym, fragmentom tekstów i inwencji twórczej, powstały idealnie odwzorowane sylwetki sióstr  – Alina i Balladyna.  Trzeba przyznać, że przedstawiciele poszczególnych grup, zadbali o wszystkie – nawet najmniejsze szczegóły, a przekład intersemiotyczny  okazał się doskonałym impulsem do burzliwych rozmów na temat lektury. Zaproponowana forma zajęć, pozwoliła na interpretację tekstu w innej formie i z pewnością przyczyniła się do doskonalenia współpracy w zespole.

Opracowały: S. Napieralska, I.Trelka

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!