W jesiennej aurze, przy nastrojowym blasku świec odbyło się w naszej szkole „III Listopadowe spotkanie z poezją”. Uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Hadryan-Grzywny i p. Moniki Migaj zaprezentowali utwory: Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Wandy Grodzieńskiej, Doroty Gellner oraz wiersze własnego autorstwa. Nasze zaproszenie przyjęli artyści z Zespołu Muzyki Dawnej Effascinato z Raszkowa pod kierownictwem p. Łukasza Naczke, dzięki którym przenieśliśmy się do epoki renesansu i baroku. O jesieni lirycznie i muzycznie „opowiedzieli” również Magdalena Kalinowska i Maciej Bąk, studenci kaliskiego Wydziału Artystyczno – Pedagogicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Grając utwory Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa, dostarczyli nam niemało wzruszeń. Swój niezaprzeczalny talent po raz kolejny udowodnili p. Monika Walczak i p. Robert Kaczorowski. Puenta wieczoru pełnego poezji została zawarta w słowach ukraińskiego pisarza – Tarasa Prochaśki: „Pory roku istnieją po to, by nigdy się nie znudzić, tak szybko o nich zapominamy. W krótkim czasie zacierają się rysy ostatniego sezonu i kolejna jesień będzie równie olśniewająca, co ostatnia”. Być może za rok znów się spotkamy…

Opracowała: Beata Hadryan-Grzywna

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd