20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Nasza biblioteka, jak i cała szkoła, włączyła się w akcję „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Powstała wystawka pt. „Poznaj swoje prawa”, na której zaprezentowano książki,  dokumenty oraz najważniejsze informacje dotyczące tej tematyki.
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Książki zapoznali swoich młodszych kolegów z  Przedszkola nr 15 i klas drugich z fragmentami książki Joanny Krzyżanek pt. „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli Prawa Małych i Dużych”. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały tej pełnej humoru skarbnicy wiedzy o prawach dziecka.
Spotkanie z przedszkolakami i uczniami klas drugich odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Czytać dzieciom każdy może” oraz programu „PoczytajMy”.

Opracowała: R. Sikora