13 października w naszej bibliotece po raz kolejny odbyły się Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Impreza organizowana jest corocznie w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Książkę o przygodach Kubusia Puchatka autorstwa brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne wydano po raz pierwszy 14 października 1926 roku i od tamtej pory jest on ulubieńcem najmłodszych, ale i trochę starszych. Puchatek jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Dzieci doskonale wiedzą kim jest Kubuś i składają mu życzenia z okazji urodzin.

     Drugoklasiści, bo o nich tu mowa, zapoznali się z historią najpopularniejszego misia oraz poznali przyjaciół szacownego jubilata, a wszystko to za sprawą wystawki "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele " i prezentacji multimedialnej "90 urodziny Kubusia Puchatka". W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć głośnego czytania książki "Kubuś Puchatek". Panie bibliotekarki zaprezentowały uczniom rozdział, w którym Krzyś wydaje przyjęcie na cześć Puchatka. Na zakończenie dzieci zaśpiewały dostojnemu jubilatowi tradycyjne "Sto lat" i zostały poczęstowane „małym co nieco”.

     Uroczystości towarzyszyła wystawa przepięknych portretów jubilata wykonanych przez uczniów klas drugich na konkurs " Portret Kubusia Puchatka" . Do biblioteki dostarczono 48 prac wykonanych różnymi technikami. Wśród nich komisja konkursowa wybrała te najpiękniejsze, choć nie było to łatwe. Święto Misia o Bardzo Małym Rozumku stało się okazją do ogłoszenia wyników konkursu:

I miejsce
Maja Warszawska z klasy II b, Oskar Bajkowski z klasy II f oraz Ksawery Szymczak z klasy II f

II miejsce
Jakub Ball z klasy II b, Maja Kurzac z klasy II d, Szymon Małkowski z klasy II c

III miejsce
Dominika Szczepańska z klasy II f, Wiktor Molski z klasy II c, Patrycja Pawlak i Zuzanna Orłowska z klasy II a

Wyróżnienia
Wiktoria Szlachetka z klasy II f, Maja Pawlak z klasy II d, Julia Klamka i Julia Bęcka z klasy II b

     Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkich zapraszamy na do biblioteki na podziwianie uroczych portretów Kubusia Puchatka.

Opracowały: R. Sikora, M. Grobelna

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!