W poniedziałkowy poranek uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Okazją ku temu był przypadający 25 listopada Dzień Pluszowego Misia. Krótką historię powstania tego święta przedstawiła nam Pani Renata Sikora, bibliotekarka szkolna. Następnie nasza świetlicowa grupa spróbowała swoich sił w misiowych konkurencjach. Było wśród nich - zbieranie zapałek „misiową łapką” przy pomocy rękawic kuchennych, rysowanie misia z zawiązanymi oczami czy też jedzenie miodku na czas. Równie dużo śmiechu i radości było przy misiowych tańcach. Naszą wizytę zakończyło odczytanie bajki o misiowych przygodach.

Tego samego dnia w świetlicy szkolnej również przeprowadzono zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie dowiedzieli się jako doszło do powstania tego szczególnego święta oraz skąd wzięło się angielskie określenie „teddy bear”. Kolejnym krokiem było rozwiązywanie zagadek dotyczących misiów znanych z bajek. Bez problemu rozpoznano Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Colargola czy Po z bajki Kung Fu Panda. Znane okazały się również postaci Misia Paddingtona, Misia Yogi oraz Gumisiów. Misie kojarzymy głównie ze słodkimi pluszowymi maskotkami. W rzeczywistości jednak ich pierwowzorem są sporych rozmiarów niedźwiedzie. Uczniowie poznali różne gatunki niedźwiedzi, m.in.: niedźwiedzia brunatnego, polarnego, Grizzly czy pandę. Ponadto przekazano kilka istotnych faktów z życia tych ssaków. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć wykonali piękne prace plastyczne.

Opracowały: Sylwia Larek, Joanna Marcinczak

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd