Co roku o tej porze, Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem  „Świat dziecka w obrazach”. Znany już cykl projektów, w którym uczestniczą uczniowie klas I – III obejmuje swym zasięgiem nie tylko ostrowskie szkoły, ale cały powiat.  Dwunasta edycja nosiła tytuł „Koci świat”, a patronat nad nią objęła Prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beata Klimek. Na konkurs wpłynęło 685 prac z 34 szkół podstawowych. Komisja złożona ze znanych i cenionych artystów plastyków wyłoniła 16 prac do równorzędnych nagród i 15 prac do wyróżnień. Z naszej szkoły sukces odnieśli uczniowie klasy III a: Agata Pływaczyk (nagroda) i Marcel Mrowiński (wyróżnienie).

Oprócz nagrodzonych, komisja zakwalifikowała prace do wystawy. Ekspozycja jest udostępniona wszystkim uczestnikom konkursu oraz osobom zainteresowanym w holu Szkoły Podstawowej nr 5.

Opracowała: Maria Łuczak

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!